| Usage/Application | For Compression And Strength |
| Material | Mild Steel |
| Phase | Three |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230-380 V |
| Weight | 710 kg |
| Brand | Shambhu Nath & Sons |
| Pressure Gauge Diameter | 200 mm |
| Maximum Pressure | 480 kgs/cm |
| Horizontal Clearance | 330 mm |

Price:
Price 230000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Metal
Power Supply : Electric
Voltage : 220 Volt (v)
Usage : Industrial
Price 150000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Metal
Power Supply : Electric
Voltage : 220440 Volt (v)
Usage : Industrial
Price 35000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Metal
Power Supply : Electric
Voltage : 220 Volt (v)
Usage : Industrial
Price 80000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Material : Metal
Power Supply : Electric
Voltage : 220 Volt (v)
Usage : Industrial