| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Wooden Box |
| Test Fluid | Glycerin |
| Brand | Shambhu Nath & Sons |
| Phase | Single |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V AC |
| Supply | AC |
| Weight | 65 kg |
| Capacity | 500 kg |
| Display Type | Digital |
| Grade | Automatic |



Price:
Price 60000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Power Supply : Electric
Usage : Industrial
Material : Metal
Voltage : 220 Volt (v)
Price 150000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Power Supply : Electric
Usage : Industrial
Material : Metal
Voltage : 220440 Volt (v)
Price 90000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Power Supply : Electric
Usage : Industrial
Material : Metal
Voltage : 220440 Volt (v)
Price 55000 INR / Unit
Minimum Order Quantity : 1 Unit
Power Supply : Electric
Usage : Industrial
Material : Metal